НБУ ЗНИЗИВ ОБЛІКОВУ СТАВКУ ДО 8,0 %

Рішенням правління Національного банку України від 23 квітня 2020 року № 289-рш "Про розмір облікової ставки" з 24 квітня 2020 року розмір облікової ставки знижено до 8% річних. Продовження пом'якшення монетарної політики має на меті подальшу підтримку економіки в умовах пандемії та карантинних заходів.

Попередній розмір облікової ставки НБУ 10% був встановлений із 13 березня 2020 року.

https://bank.gov.ua/news/all/rishennya-oblikova-stavka-2020-04-23

Облікова ставка НБУ безпосередньо впливає на розмір відсоткової ставки за довгостроковими пільговими кредитами для будівництва (реконструкції) та придбання житла молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам за рахунок власних коштів (коштів статутного капіталу) Держмолодьжитла. Розмір ставки за цими кредитами дорівнює обліковій ставці Національного банку, що діє на момент ухвалення рішення про надання кредиту.

Кредит за рахунок власних коштів Держмолодьжитла має право отримати молодь віком до 35 років включно строком повернення не більше 20 років за умови підтвердження платоспроможності; перебування на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов або у яких відсутнє у власності житло, або мають у власності житлову площу не ˃ 13,65 м2.

Першочергове право на отримання кредиту за рахунок власних коштів Держмолодьжитла мають:

• Внутрішньо переміщені особи

• Учасники антитерористичної операції (сім’ї учасників антитерористичної операції)

• Члени сімей загиблих учасників антитерористичної операції

• Особи з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р.

• Члени сімей громадян, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р.

Миколаївське регіональне управління Держмолодьжитла повідомляє, що в умовах запровадженого в Україні карантину відповідно до наказу працює з громадянами дистанційно в телефонному режимі та через електронну пошту до 11 травня 2020 року включно.

Реєструватися для участі в житлових програмах громадяни можуть через сайт Миколаївського регіонального управління в розділі ЖИТЛОВІ ПРОГРАМИ https://mk.molod-kredit.gov.ua/.

Консультації надаються за телефонами (0512) 56-38-45, 56-39-41 та/або через електронну пошту mk.14@molod-kredit.gov.ua.